Jak si upravit admin menu ve WordPress

Pokud máte při pohledu na své admin menu ve WordPressu chuť napsat článek o počátcích chaosu, je čas na menší úklid a zefektivnění činnosti při administraci Vašeho webu. Budete k tomu potřebovat ovšem několik dalších pluginů a něco málo či více času a úsilí. Ale zcela určitě se vyplatí udělat si čas jak na velkou reorganizaci menu, tak i třeba jen na jeho příjemnou kosmetickou úpravu. WordPress k tomuto účelu nabízí jako obvykle celou řadu pluginů. Nemusíte však zoufat, několik z nich jsem pro Vás vybral a osobně vyzkoušel a o své závěry se s Vámi rád podělím.

Admin Bar Edit Content Links

Popis: Vloží do admin baru nastavitelné menu s veškerým publikovaným obsahem webu. Po kliknutí pak přejdete rovnou k editaci dané věci. Pokud častěji provádíte editaci obsahu např. z různých pluginů tak to může být docela užitečné.

Hodnocení:100%
Užitečnost:80%
Admin Bar Edit Content Links

Rozhraní

Admin Cleanup

Popis: Převede vybrané nabídky menu do Vámi nově vytvořeného menu v admin baru. Vše je velmi snadné a rychlé. Na druhou stranu admin bar není nafukovací a tak je třeba volit krátké názvy nových menu.

Hodnocení:90%
Užitečnost:95%
Admin Cleanup - Uživatelské rozhraní

Rozhraní

Admin Cleanup - Výsledek

Výsledek

Admin Menus Accessibility – Quickly Search Admin Menus

Popis: Vloží do admin menu políčko pro vyhledávání a zároveň umožňuje vytvoření seznamu oblíbených nabídek. Velmi užitečná záležitost.

Hodnocení:100%
Užitečnost:100%
Admin Menus Accessibility – Quickly Search Admin Menus

Rozhraní

Admin Menu Editor

Popis: Docela ultimátní záležitost co Vám toho dovolí docela dost. Ve verzi zdarma si můžete si zcela přeorganizovat pořadí položek menu, skrýt je, zcela je smazat, přiřadit jim ikony nebo vytvořit úplně nové položky menu. Každou jednotlivou položku lze i editovat a změnit její vlastnosti či cíl. A pokud něco zkazíte lze se vrátit zpět či vše resetovat do původního stavu. Další přidanou hodnotou je možnost editovat popisky pluginů, což může být docela užitečné. V nastavení si pak můžete zapnout zda se nové pluginy zařadí do menu na relativní pozici a nebo až na konec, což umožní jejich lepší přehled. Plnou verzi si pak můžete vyzkoušet na níže uvedeném odkazu. Ta má samozřejmě spoustu věcí navíc, ale i ta free je skvěle použitelná. Nevýhodou je při větší reorganizaci časová náročnost, ale třeba jen přeskupit pluginy podle typu zabere chvilku,

Hodnocení:100%
Užitečnost:100%
Admin Menu Editor - Uživatelské rozhraní

Rozhraní

Admin Menu Editor - Výsledek

Výsledek

Admin Menu Editor - Uživatelské rozhraní

Rozhraní

Admin Menu Organizer


Popis: Umí přeskupit přetažením jednotlivé položky menu do Vámi definovaných sbalených položek. V nastavení si pak můžete upravit i rozměry postranního panelu a obarvit menu. Ideální pro snadnou a rychlou reorganizaci menu. Navíc ho lze snadno aktivovat či deaktivovat dle potřeby přímo z jeho rozhraní. Podle “smoke testu” by měl fungovat, ale bohužel to vypadá, že má nějaké problémy se svou funkcionalitou. Můžete vyzkoušet a případně dát vědět do komentářů.

Hodnocení:10%
Užitečnost:95%
Admin Menu Organizer - Uživatelské rozhraní

Nastavení

Admin Menu Organizer - Nastavení

Nastavení

Admin Menu Organizer - Video

Admin Page Spider

Popis: Ve free verzi Vám přidá do admin baru seznam stránek a článků. Z něj můžete kliknout nejen na editaci, ale i zobrazení. Celkem užitečné.

Hodnocení:90%
Užitečnost:85%
Admin Page Spider

Rozhraní

AdminQuickbar

Popis: Přidá na pravou stranu výsuvný boční panel pro zobrazování a navigaci do editovatelného obsahu na webu. Další vychytávkou je pak funkce oblíbených. Pro někoho to může být docela šikovný, ale mě osobně to neoslovilo. Autoři navíc asi vyznávají ten názor, že čím méně toho prozradí jak se to ovládá, tím lépe… Pokud vyzkoušíte, tak položku v menu do oblíbených přidáte pravým tlačítek myši a zobrazí se Vám i funkce copy. Pro vypnutí a zapnutí zobrazování položek pak v nastavení použijte CTRL + levý klik myši.

Hodnocení:65%
Užitečnost:80%

Custom Adminbar Menus

Popis: Přidá do editoru menu možnost umístit vytvořené menu do admin baru. Výhodou je, že máte vše naprosto pod kontrolou, nevýhodou při komplexnějším řešení pak ovšem pracnost. Ale třeba jen pro alespoň ty nejpoužívanější pluginy se to určitě vyplatí a nezabere to zas tolik času.

Hodnocení:95%
Užitečnost:100%
Custom Adminbar Menus - Použití

Nastavení

Custom Adminbar Menus - Nastavení

Nastavení

Custom Adminbar Menus - Video (starší verze pluginu)

WP Admin Bar Control

Popis: Umožňuje vypnout základní nabídky admin baru či ho dokonce zcela vypnout. Dále pak lze změnit jeho barevné schéma a přidat do něj vlastní odkaz. Vytvoří v něm též selektivní seznam pluginů, které lze pak kliknutím aktivovat a deaktivovat. Pro některé hodně užitečná věc.

Hodnocení:95%
Užitečnost:90%
WP Admin Bar Control - Nastavení

Nastavení

WP Admin Bar Control - Nastavení

Nastavení

WP Jump Menu

Popis: Poskytuje rozbalovací nabídku  pro hledání příspěvků, stránek, médií a dalšího obsahu dle nastavení. Tedy věc co ušetří nějaký ten čas když kliknutím přejdete rovnou na editaci. Navíc nastavení výběru, co a jak se bude zobrazovat, je celkem rozsáhlé a sofistikované. A můžete si i nastavit barvu statusu. Na druhou stranu se mě osobně příliš nelíbí uživatelské rozhraní, které se navíc zobrazuje pouze v admin baru kde zabírá celkem dost místa.

Hodnocení:70%
Užitečnost:65%
WP Jump Menu - Nastavení

Nastavení

WP Jump Menu - Uživatelské rozhraní

Nastavení

WP Jump Menu - Oficiální video

Vlastní řešení

Popis:  Jednou z další možností je si udělat vlastní stránku s odkazy na pluginy. Dáte tedy novou stránku a její viditelnost nastavíte na soukromou (doporučuji ještě v SEO nastavení stránky zapnout noindex). Bude to tedy stránka výhradně pro Vaši potřebu. A pro takovou stránku je asi zbytečné načítat šablonu a tak ji doporučuji vytvořit bez ní. Nyní si na té stránce můžete vytvořit odkazy na pluginy v administraci, odkazy kam chcete a potřebujete, dát si tam texty s poznámkami k fungování pluginu atd. atp. Zkrátka je to na Vás jak si z tím vyhrajete. Může jít klidně třeba i o stránku čistě v HTML. Odkaz na ní si pak uložíte v prohlížeči či si jej vytvoříte přímo v administraci. Např. pomocí Admin Menu Editor nebo ve WP Admin Bar Control či s pomocí Custom Adminbar Menus. Výhoda takového řešení s vlastní stránkou je jasná. Nevýhodou je časová náročnost.

On-line WYSIWYG editory HTML

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top